Gazeta Bankowa
 

Komunikaty prasowe

14 lutego 2018

Julia Przyłębska Człowiekiem Wolności tygodnika Sieci

Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julia Przyłębska została laureatką plebiscytu Człowiek Wolności 2017 tygodnika „Sieci”.  Laureatka odebrała nagrodę 12 lutego, podczas uroczystej gali organizowanej przez grupę medialną Fratria.  - Wolność jest darem, ale również nieustannym zadaniem, dlatego nagrodę odbieram jako zobowiązanie – powiedziała prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, odbierając statuetkę W jak Wolność.

Sala Balowa Hotelu Marriott w Warszawie zgromadziła blisko 700 osób – przedstawicieli świata polityki, mediów, biznesu, kultury i sztuki oraz duchowieństwa – uczestniczących w piątej już gali wieńczącej plebiscyt Człowiek Wolności organizowany przez tygodnik Sieci. Ideą plebiscytu jest uhonorowanie Polaków szczególnie zasłużonych dla budowy demokracji i obrony wolności słowa w naszym kraju.

Laureatka, odbierając nagrodę z rąk redaktora naczelnego tygodnika Jacka Karnowskiego, prezesa wydawnictwa Fratria Romualda Orła i członka zarządu Michała Karnowskiego, podkreśliła – Nagrodę przyjmuję jako wyróżnienie dla mnie i moich kolegów sędziów - sędziów TK (...), którzy podobnie jak ja znoszą wszystkie ataki, upokorzenia, właśnie w poczuciu wolności – zaznaczyła Przyłębska, wymieniając nazwiska Mariusza Muszyńskiego, Grzegorza Jędrejki, Andrzeja Zielonackiego, Justyna Piskorskiego, Jarosława Wyrembaka i Zbigniewa Jędrzejewskiego.

Przyłębska odwołała się w swoim wystąpieniu m.in. do słów prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który wręczając nominacje sędziowskie w kwietniu 2007 r. zwracał uwagę, że sędziowie otrzymują „olbrzymią władzę nad innymi”, pozostając jednocześnie „ludźmi ze swoimi słabościami”. Podkreśliła jednocześnie, że Lech Kaczyński „w każdym obszarze swojej publicznej działalności” dawał inspirację, „jak najlepiej korzystać z wolności, z wyboru, jaki ta wolność nam – pełniącym ważne funkcje w imieniu społeczeństwa, w imieniu narodu”.

– Dlatego nagrodę wolności dedykuję pamięci tego wybitnego, wielkiego męża stanu, prezydenta Lecha Kaczyńskiego – oświadczyła na koniec swego przemówienia Przyłębska.

Laudację na cześć tegorocznej laureatki wygłosił publicysta Bronisław Wildstein. – Obecna prezes, w przeciwieństwie do swojego poprzednika nie uczestniczy w rozgrywkach partyjnych, nie deklaruje swoich sympatii ani antypatii w tej mierze. Zerwała z bizantyńskim stylem, który prezentowali jej poprzednicy, rozbudowanym ceremoniałem i kosztami z tym związanymi. Niezależnie od oskarżeń o próbę rewanżu rozpoczęła audyt instytucji, którą przejęła – mówił Bronisław Wildstein tuż przed wręczeniem nagrody.

Wręczenie nagrody Człowiek Wolności 2017 roku, relacjonowała na żywo telewizja wPolsce.pl, która jest najnowszym projektem grupy Fratria. – Uruchomienie tego projektu to dowód, że dotrzymujemy słowa i Fratria w jeszcze większym stopniu będzie rozwijała się w kierunku multimedialnym, a projekt wPolsce.pl będzie zyskiwał w naszej grupie na znaczeniu – podkreśla prezes Romuald Orzeł. Początkowo studio wPolsce.pl nadawało w tzw. live streamingu na stronie www.wpolsce.pl oraz stronie głównej wPolityce.pl. W ciągu zaledwie kilku miesięcy telewizja umocniła swoją pozycję wśród mediów strumieniowych, a po uzyskaniu koncesji na nadawanie w sieciach przewodowych jest dzisiaj dostępna także u operatorów kablowych.

Uroczystą galę poprowadzili dziennikarze Agata Konarska i Michał Adamczyk, a wydarzenie uświetnił występ polskiego wirtuoza akordeonu, Marcina Wyrostka z zespołem.

Złotym partnerem wydarzenia była spółka Orlen, partnerami strategicznymi Alior Bank, Bank Pekao S.A. oraz PZU. Parterami głównymi gali były spółki Energa, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, PKO Bank Polski, Tauron i Synthos. Tytuł partnera wydarzenia należał do PKP S.A., a partnerami wspierającymi były: Grupa Cedrob, GetBack, Kasa Stefczyka, PERN oraz Poczta Polska. Patronat medialny nad uroczystością objęła Telewizja Polska. Galę współorganizowała agencja marketingu zintegrowanego Apella S.A. 

Piąta edycja plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika „Sieci” zwieńczyła kolejny rok obecności Grupy Medialnej Fratria na rynku mediów. W portfolio Grupy znajdują się między innymi: tygodnik Sieci należący do grona najbardziej opiniotwórczych i najczęściej cytowanych tytułów prasowych w Polsce, portal wPolityce.pl – jeden z liderów cytowalności wśród mediów internetowych, prestiżowy miesięcznik ekonomiczny „Gazeta Bankowa”, miesięcznik „wSieci Historii”, portal gospodarczy wgospodarce.pl, a także uruchomiona w 2017 r. telewizja wPolsce.pl.

powrót...
 

Fratria

Kontakt

Fratria sp. z o.o.
ul. Legionów 126-128
81-472 Gdynia

tel.  22 616 36 00
e-mail: redakcja@fratria.pl

Dane spółki

Fratria sp. z o.o. zarejestrowana      w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonym przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku               pod nr KRS 0000429681 
NIP: 113-285-77-90

Kapitał zakładowy: 5 570 600 zł

Multimedia

Nowoczesne technologie umożliwiają tworzenie coraz bardziej efektownych i multimedialnych projektów, które z powodzeniem możesz wykorzystać w swojej kampanii promocyjnej.

Dom mediowy

Właściwy dobór kanałów komunikacji to klucz do sukcesu wszelkich kampanii wizerunkowych. Dlatego istotnym elementem kampanii jest tworzenie planów mediowych i zakup mediów, które z powodzeniem możesz powierzyć w nasze ręce.

Agencja public relations

Reklama bez profesjonalnej otoczki PR jest niewystarczającym środkiem komunikacji z klientem. Dlatego działania promocyjne wspieramy również kompleksowymi, przemyślanymi działaniami wizerunkowymi.

Agencja interaktywna

Posiadanie witryny internetowej nie gwarantuje sukcesu w sieci. Zaskocz innych wielobarwnym i nietypowym podejściem do promocji w wirtualnym świecie, co przełoży się na konkretne korzyści w rzeczywistości.

Agencja reklamowa

Wyróżnij się na tle innych atrakcyjną, efektowną i trafiającą do odbiorcy kampanią reklamową! Dopasowana do Twoich oczekiwań i potrzeb, skrojona idealnie na miarę - dokładnie taka, jaką chcesz.

Wydawnictwo

Przekaz informacyjny powinien być nie tylko zaskakujący i efektowny, ale przede wszystkim rzeczowy. Nasze profesjonalne wydawnictwo gwarantuje bezbłędne opracowanie edytorskie i merytoryczne wydawanych materiałów.