wSieci Historii Gazeta Bankowa
   

Komunikaty prasowe

5 kwietnia 2015

Tygodnik „wSieci” i miesięcznik „wSieci Historii” z wydaniami mobilnymi

Świąteczną niespodziankę sprawił czytelnikom wydawca tygodnika „wSieci” i miesięcznika „wSieci Historii”. Wydania dostępne są gratis w utworzonych właśnie kioskach w AppStore i GooglePlay. Dzięki temu czytelnicy mogą mieć dostęp do ulubionych pism on-line, bez względu na to, gdzie spędzają święta.

 

Grupa Medialna Fratria już na początku marca udostępniła czytelnikom pierwsze, bezpłatne wydanie „Gazety Bankowej” dostępne w sklepach z aplikacjami. Teraz na tabletach i urządzeniach mobilnych debiutują „wSieci” i „wSieci Historii”. Wydawca zapowiada wprowadzenie do własnych kiosków kolejnych tytułów.

- Do tej pory e-wydania dostępne były jedynie na platformach e-kioskowych. Postanowiliśmy zaproponować czytelnikom dostęp do wydań także w naszych kioskach w AppStore i Google Play – wyjaśnia Tomasz Przybek, prezes Fratrii. – Aplikacje są proste, intuicyjne w użyciu i umożliwiają czytelnikom dostęp do dodatkowych treści interaktywnych.

Aplikacje zbudowane zostały przy wykorzystaniu platformy wydawniczej Setupo, dostarczanej przez firmę GoMega. W „Gazecie Bankowej”, a wkrótce także w pozostałych tytułach Fratria wykorzystuje też technologię rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality) – dając dostęp do multimediów także po zeskanowaniu kamerą urządzenia mobilnego papierowego wydania. To rozwiązanie – aplikacja wPlus - powstało we współpracy z firmą ArFixer. W wydaniu oferowanym na urządzenia mobilne (iOS, Android) dzięki ikonom można aktywnie przenieść czytelnika na stronę internetową, zaprezentować film lub zezwolić na przesłanie niektórych stron do adresatów poczty lub mediów społecznościowych.

- Zależy nam na ułatwieniu kontaktu czytelników z gazetą. Założenie było takie, by po zainstalowaniu aplikacji w prosty sposób uzyskać dostęp do wydań, prenumeraty, a także by wydanie można było czytać w dowolnym miejscu – mówi Tomasz Przybek. – Dlatego świadomie zrezygnowaliśmy z rozbudowanych technicznie i technologicznie aplikacji.

Pierwsze wydania pism publikowane w kioskach są bezpłatne. To doskonała okazja, by poznać możliwości oferowane przez aplikację. Za kolejne wydanie tygodnika „wSieci”, 7 kwietnia trzeba zapłacić 0,99 Euro w AppStore i 3,90 zł w Google Play.

Aplikacja wSieci zawiera dwa kioski, w których dostępne są wydania tygodnika i miesięcznika „wSieci Historii”. Miesięcznik „Gazeta Bankowa” dostępny jest w odrębnej aplikacji Gazeta Bankowa Plus. Świąteczne, drukowane wydanie tygodnika „wSieci” dostępne jest w sprzedaży do 6 kwietnia w cenie 6,90 z książką  „Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie”.

powrót...
 

Fratria

Kontakt

Fratria sp. z o.o.
ul. Legionów 126-128
81-472 Gdynia

tel.  22 616 36 00
e-mail: redakcja@fratria.pl

Dane spółki

Fratria sp. z o.o. zarejestrowana      w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonym przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku               pod nr KRS 0000429681 
NIP: 113-285-77-90

Kapitał zakładowy: 5 570 600 zł

Multimedia

Nowoczesne technologie umożliwiają tworzenie coraz bardziej efektownych i multimedialnych projektów, które z powodzeniem możesz wykorzystać w swojej kampanii promocyjnej.

Dom mediowy

Właściwy dobór kanałów komunikacji to klucz do sukcesu wszelkich kampanii wizerunkowych. Dlatego istotnym elementem kampanii jest tworzenie planów mediowych i zakup mediów, które z powodzeniem możesz powierzyć w nasze ręce.

Agencja public relations

Reklama bez profesjonalnej otoczki PR jest niewystarczającym środkiem komunikacji z klientem. Dlatego działania promocyjne wspieramy również kompleksowymi, przemyślanymi działaniami wizerunkowymi.

Agencja interaktywna

Posiadanie witryny internetowej nie gwarantuje sukcesu w sieci. Zaskocz innych wielobarwnym i nietypowym podejściem do promocji w wirtualnym świecie, co przełoży się na konkretne korzyści w rzeczywistości.

Agencja reklamowa

Wyróżnij się na tle innych atrakcyjną, efektowną i trafiającą do odbiorcy kampanią reklamową! Dopasowana do Twoich oczekiwań i potrzeb, skrojona idealnie na miarę - dokładnie taka, jaką chcesz.

Wydawnictwo

Przekaz informacyjny powinien być nie tylko zaskakujący i efektowny, ale przede wszystkim rzeczowy. Nasze profesjonalne wydawnictwo gwarantuje bezbłędne opracowanie edytorskie i merytoryczne wydawanych materiałów.